İngilizcenizi Geliştirmek İçin 2 Farklı Uygulama

Dünyada en çok konuşulan dillerden biri olan İngilizceyi öğrenmenin onlarca farklı yöntemi vardır. Kimisine göre dil öğrenmek bir hobiyken kimisine göre de bir zorunluluk olabilir. Ama dil öğrenmeyi eğlenceli hale getirmenin her zaman bir yolu vardır!

İşte İngilizcenizi geliştirmeye yönelik 2 eğlenceli uygulama :

1- Voscreen

Bu uygulama size film, dizi veya çeşitli programlardan kesitler sunuyor. İlk önce videoyu izliyorsunuz. Daha sonra alt yazılı veya alt yazısız bir şekilde seçenek sunuyor.  Bu seçeneklerden birini seçerek videonun Türkçe çevirisini buluyorsunuz.

Altyazılı Seçenek

Altyazısız Seçenek

  • Uygulamayı hem masaüstü bilgisayarınızdan kullanabilir hem de telefonunuza indirebilirsiniz.
  • İngilizce seviyenize göre videoları seçebilir ve sizin için çıkanları izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.
  • Oynatma listesi oluşturabilir, bu sayede zorlandığınız veya yeni öğrendiğiniz kelimelerin bulunduğu videoları kaydedip üzerinde daha detaylı çalışabilirsiniz.

Uygulamanın bunlar gibi keşfedilecek pratik ve eğlenceli bir çok yönü daha var.

İngilizceyi dinleyerek öğrenmenin faydası çok. Bu uygulama da bunu eğlenceli bir yolla pekiştirmeyi sağlıyor. Denemenizi öneririm!


2- VocaGarden

Bu uygulama ile kendi İngilizce seviyenize göre seçilmiş kelimeleri öğreniyorsunuz. Uygulama kendi içinde seviyelere ayrılıyor ve bunlara göre kelime listeleri oluşturuyor. Çeşitli sahnelerden alınmış videolarla beraber de kelimeleri pekiştirmiş oluyorsunuz.

Uygulamanın teması ile içeriği çok düzenli ve ilgi çekici. İlerlemeniz kaydediliyor ve seviyeler tamamlandıkça bir üst seviye için hak kazanıyorsunuz.

Öğrendiğiniz tüm kelimeleri ‘Kelime Defterim’ adlı kısımda bulabilir ve kolayca tekrar edebilirsiniz. Her kelimenin de Türkçe çevirisi, İngilizce olarak sözlük anlamı ve örnek cümleleri bulunuyor.

KELİME BU ŞEKİLDE SUNULUYOR

ÖĞRENDİĞİNİZ KELİMELERİ BU ŞEKİLDE TEKRAR EDEBİLİYORSUNUZ

Yeni kelimeler, dil öğrenme aşamasında zorlayıcı olabilir. Ancak bu uygulama sayesinde öğrenmeniz gereken kelimelere rahatça ulaşabilirsiniz. Üstelik sunduğu çeşitli olanaklar sayesinde de daha akılda kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

-Nisa Sevim

Bu İçeriği Puanlayın
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir